W słoneczne niedzielne przedpołudnie 4 czerwca br. w Kielcach odbył się koncert laureatów, którzy w maju wystąpili na 47. Buskim Spotkaniu z Folklorem. Nadmieńmy, iż w Parku Zdrojowym wspaniale zaprezentowały się zespoły, kapela oraz soliści z gminy Bodzentyn, którzy do tego wydarzenia uprzednio zakwalifikowali się na początku maja podczas eliminacji regionalnych w Ciekotach.

Zespoły ludowe w tradycyjnych strojach wyruszyły sprzed Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i w barwnym korowodzie przeszły do parku miejskiego, gdzie odbył się koncert, podczas którego można było posłuchać kapel ludowych, zespołów folklorystycznych i solistów.

Artystom z naszej gminy zarówno w Busku, jak też w Kielcach kibicował Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba.

Pierwsze miejsce wywalczył Zespół Pieśni i Tańca Leśnianie. Drugie miejsce należało do Zespołu Pieśni i Tańca Wilkowianie. W kategorii kapele ludowe trzecie miejsce zajęła Kapela "Leśnianie" z Leśnej-Starej Wsi, natomiast drugie miejsce wśród solistów wywalczył Pan Edward Kaleta z Zespołu Leśnianie.

Wszystkim finalistom z gminy Bodzentyn gratulujemy wspaniałych występów na scenie.

 

D. Zagórska

Fot. Krzysztof Krogulec Echo Dnia

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA