Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Święto Niepodległości celebrować można na wiele sposobów również na sportowo. W grupie ponad ośmiuset biegaczy znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie, która 13 listopada 2016 r. stanęła na starcie IX Kieleckiego Biegu Niepodległości.

Najlepszy z naszej drużyny okazał się Ernest Niemaszewski, który pokonał dziesięciokilometrową trasę w niespełna 40 minut. Jednak nie wynik był najważniejszy, a uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego ubrani w narodowe barwy trzymaliśmy w rękach biało-czerwone flagi i całą drużyną biegliśmy razem znaczną część trasy. Doświadczeni biegacze - tegoroczni absolwenci szkoły: Ernest Niemaszewski, Adam Pocheć, Norbert Grudzień, Mikołaj Kępiński, Michał Bielat, Mateusz Świetlik, Dominik Rubinkiewicz i obecni uczniowie: Norbert Grudzień, Szymon Marzec, Paula Kłusek, Dawid Kasprzyk i Weronika Łapka - to trzon naszej drużyny nazwanej BIEGACZE ZSP do której dołączyły Joanna Jankowicz i Weronika Lodzińska -uczennice pierwszej klasy liceum. Z młodzieżą tradycyjnie pobiegły nauczycielki szkoły p. Magdalena Tusień-Kuzka i p. Agnieszka Łapka.

"Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

Naszym uczniom życzymy... aby motywacja, którą daje ZSP Nr 1 w Bodzentynie przerodziła się w nawyk, który pokazują absolwenci szkoły zrzeszeni w grupie BIEGACZE ZSP.

/M.Tusień-Kuzka

/Fot. nadesłane przez opiekunków

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech