W dniu 22 maja 2023 r. w siedzibie Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach zostały podpisane umowy z wykonawcami inwestycji, które w najbliższym czasie będą realizowane na terenie Gminy Bodzentyn. Podczas podpisania umów obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba. Dzięki pozyskanej dotacji przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w łącznej wysokości 20 milionów złotych na terenie 11 gmin przynależących do ZGGŚ zostaną zrealizowane inwestycje w zakresie budowy i rozbudowy infrastruktury kulturalnej i turystyczno-sportowej.

Spośród zaplanowanych dwunastu zadań, dwa zostaną zrealizowane na terenie gminy Bodzentyn tj. budowa miejsc postojowych w Św. Katarzynie oraz montaż elementów małej architektury i urządzeń rekreacyjnych we Wzdole. Wykonawcą inwestycji pn. ,,Budowa miejsc postojowych w Św. Katarzynie” jest firma PPUH AGROBUD Paweł Cieślik za kwotę 1 399 002,00 zł. W ramach tego zadania przewiduje się budowę 60 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zaprojektowano miejsce zatrzymań dla autobusów (przystanek). Teren parkingu będzie oświetlony. Natomiast wykonawcą drugiego zadania pn. ,,Montaż elementów małej architektury i urządzeń rekreacyjnych we Wzdole” jest firma PPUH BRUK-MET Adam Ziomek za kwotę 250 000,00 zł. Zagospodarowanie działki przewiduje montaż elementów małej architektury i urządzeń rekreacyjnych, takich jak: ławki, kosze na śmieci, zjazd linowy, czworobok linowy, sześciobok linowy, pajęczyna, zestaw zabawowy, huśtawki (bocianie gniazdo, podwójna, ważka), bujaki (motor, konik, helikopter, dinozaur, rower), piaskownica.

Całkowity koszt realizacji zaplanowanych 12 zadań to kwota 26 108 127,36 zł, z czego kwota 20 000 000,00 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA