Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które mają ogromne znaczenie dla każdego Polaka. Podczas pierwszych trzech dni maja obchodzone są w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii polskiej państwowości.

1 MAJA – Święto Pracy - międzynarodowe święto ludzi pracujących.
2 MAJA – Święto Flagi Państwowej, wprowadzone decyzją Sejmu RP 20 lutego 2004 roku. Data 2 maja nie została wybrana przypadkowo - tego dnia żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, a zdobywając miasto, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej.
3 MAJA – Święto Konstytucji 3 Maja, pierwszej uchwalonej w Europie konstytucji, drugiej na świecie po Stanach Zjednoczonych, opracowanej przez Sejm Czteroletni w 1791 roku.

Z okazji świąt majowych Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba corocznie organizuje akcję – ,,Flaga dla pierwszaka”. W dniach 26 i 28 kwietnia br. Burmistrz odwiedził wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Bodzentyn i przekazał wszystkim pierwszoklasistom flagi państwowe, aby w czasie pierwszych trzech dni majowych razem z rodzicami mogli je wywiesić przed swoimi domami.

Burmistrz, rozdając flagi, zachęcał najmłodszych mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania majowych uroczystości poprzez wywieszenie ich m.in. w oknie, na balkonie mieszkania, czy też przed domem, podkreślając, że w ten sposób wyrazimy patriotyzm oraz pamięć o ważnych wydarzeniach w naszych dziejach.

Corocznie przed świętami majowymi realizuję akcję ,,Flaga dla pierwszaka, w trakcie której przekazuję najmłodszym uczniom ze szkół podstawowych z gminy Bodzentyn flagi państwowe. Poprzez tę akcję chcę zaszczepić w młodym pokoleniu ducha patriotyzmu, wartości takie jak szacunek do symboli narodowych oraz pamięć o historii  naszego państwa. – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba.

Podczas wizyt we wszystkich szkołach można było dostrzec pięknie przystrojone gazetki oraz tła do akademii w biało-czerwone symbole narodowe.

Przypominamy, że 3 maja br. w Bodzentynie odbędą się Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Bodzentynie o godz. 12.00.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech