Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Na początku bieżącego roku informowaliśmy o ogłoszonym przetargu na budowę sali gimnastycznej i punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Psarach Starej Wsi. Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z KROBEL-BUD Spółka z o.o. na wykonanie tej bardzo ważnej inwestycji.

Podczas podpisania umowy obecni byli także Radni Rady Miejskiej w Bodzentynie Jerzy Tofil, Tadeusz Zieliński, Sołtysi Krzysztof Arczewski, Mariusz Pająk, Grzegorz Harabin, a także przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Psarach Paulina Drapisz.

Zamówienie pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Psarach Starej Wsi o salę gimnastyczną z punktem przedszkolnym i świetlicą wraz z infrastrukturą towarzyszącą” zakłada powstanie niezależnego konstrukcyjnie, przeciw pożarowo i funkcjonalnie parterowego budynku. Nowy obiekt zostanie połączony  komunikacyjnie z istniejącą szkołą korytarzem z głównym wejściem zlokalizowanym na styku rozbudowy, z którego dostępne będą:

- wyodrębniony punkt przedszkolny jedno-oddziałowy,

- świetlico-jadalnia z zapleczem cateringowym,

- sala gimnastyczna z zapleczem.

W ramach realizacji zamówienia wykonana zostanie także niezbędna infrastruktura techniczną tj. mi.n. rozbudowa sieci wod.-kan., wykonanie przyłącza wod. - kan., wykonanie instalacji elektrycznych, C.O., fotowoltaicznych, wentylacyjnych oraz zagospodarowanie terenu. Koszt realizacji powyższej umowy opiewa na kwotę 4 989 500,00 zł brutto. Przedmiot zamówienia ma zostać wykonany w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy.

Warto nadmienić, że plany rozbudowy Szkoły Podstawowej o salę gimnastyczną rozpoczęły się już w 2019 roku, kiedy to Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z Pracownią Projektową Jerzy Łyjak na ,,Wykonanie projektu Sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej w Psarach Starej Wsi”. Projekt został wykonany w połowie 2020 roku za kwotę 39 000,00 zł brutto.

Budowa sali gimnastycznej jest bardzo ważnym projektem dla tutejszej społeczności szkolnej.  Całkowitej zmianie ulegną warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, poprzez wysoką funkcjonalność hali. Przełoży się to na komfort i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i wszystkich korzystających z obiektu.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech