Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniu 6 listopada 2016 r. w Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie, odbył się     I Przegląd Pieśni Patriotycznych. Otwarcia dokonali organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski oraz Dyrektor Gimnazjum w Bodzentynie Danuta Kolasa. Patronat nad uroczystością objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Starostwo Powiatowe
w Kielcach.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na sejm RP: Krzysztof Lipiec, Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Doradca Wojewody Andrzej Pruś, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka, Przewodnicząca Społecznej Rady Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego
i Przyrodniczego oraz Polityki Społecznej Miasta i Gminy Bodzentyn Urszula Oettingen wraz
z przedstawicielami Rady, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, samorządowcy  oraz licznie zgromadzona publiczność.

W I Przeglądzie Pieśni Patriotycznych wzięło udział 12 wykonawców w kategorii solista i 19 zespołów
w kategorii zespół/chór, co dało ponad 200 uczestników tego wydarzenia. Uczestnikami byli wykonawcy z całego powiatu kieleckiego w tym z gmin: Nowiny, Zagnańsk, Bieliny, Górno i oczywiście licznie reprezentowanej gminy Bodzentyn.

W jury zasiedli: Jerzy Gumuła - główny instruktor ds. upowszechniania muzyki w Wojewódzkim Domu Kultury , Danuta Kolasa – Dyrektor Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, Urszula Oettingen - dr hab. prof. UJK., którzy oceniali zespół i solistów w ciągu całego wydarzenia. Długie obrady jury świadczyło o wysokim poziomie występów wszystkich uczestników Przeglądu. Po zakończeniu obrad jury przyznało nagrody finansowe w:

kategorii solista:

I miejsce – Marek Stępień
II miejsce – Wiktoria Michta
III miejsce – Natalia Pepaś

Wyróżnienia – Julia Skrzeczyna, Weronika Winiarska

kategorii  zespół/chór:

I miejsce – Zespół Chichoty
II miejsce – Chór Nowina
III miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie”

Wyróżnienia – Młodzieżowy Zespół Parafialny Magnificat,  Zespół Śpiewaczy „Górnianecki”, Bolechowiczanie.

Przegląd ten nawiązywał a zarazem był częścią obchodów zbliżającego się Święta 11 listopada upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Celem organizatorów przeglądu była popularyzacja wśród społeczeństwa twórczości muzycznej o tematyce patriotycznej, integracja wokół tematu Ojczyzna oraz edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych i zapomnianych już pieśni.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i przyłączenie się do wspólnego kultywowania tradycji patriotycznych. Głosy pochwały i wsparcia dla tej inicjatywy zobowiązują nas do kontynuowania i rozbudowywania tego wydarzenia w kolejnych latach. Już teraz zapraszamy wszystkich solistów i zespoły z terenu powiatu kieleckiego do występów w przyszłym rok.

 Tekst: /MGCKiT

 

Zapraszamy na fotorelację przygotowaną przez Portal e-bodzentyn. 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech