Dzięki staraniom gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich od 1 kwietnia ruszy nowa linia komunikacyjna pomiędzy najważniejszymi atrakcjami turystycznymi Gór Świętokrzyskich.
To ukłon głównie w stronę turystów, dla których połączenie komunikacyjne na trasie Bodzentyn – Bieliny – Nowa Słupia będzie znaczącym ułatwieniem w poznawaniu malowniczych zakątków naszego regionu.
Połączenie będzie funkcjonowało w sezonie turystycznym, od początku kwietnia do końca października, kiedy zauważalny jest wzrost ruchu turystycznego w Górach Świętokrzyskich.
Dotychczas turyści, zwłaszcza ci przemierzający świętokrzyskie szlaki piesze, mieli trudności z komunikacją pomiędzy miejscowościami, w których rozpoczynają lub kończą swoje wędrówki.
Linia komunikacyjna będzie przebiegała przez miejscowości: Bodzentyn, Krajno, Porąbki, Kakonin, Huta Podłysica, Huta Szklana, Huta Koszary, Nowa Słupia. Busy kursować będą 7 razy dziennie.
Nowe połączenie zniweluje dotychczasowe utrudnienia i wpłynie na atrakcyjność oraz komfort podróżowania po Górach Świętokrzyskich.
Dofinansowanie na ten cel w wysokości 352 800,00 zł Związek Gmin Gór Świętokrzyskich pozyskał z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na rok 2023.
31 marca br. w siedzibie Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach z udziałem Przewodniczącego Zarządu ZGGŚ i jednocześnie wójta Gminy Bieliny Sławomira Kopacza, burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby oraz wykonawcy zadania odbyło się podpisanie umowy na realizację połączenia komunikacyjnego.

Magdalena Frąk

 

ROZKŁAD JAZDY [DO POBRANIA]

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA