Karnawał roku 2023 dobiegał końca, co zapowiadał tzw. " tłusty czwartek". I właśnie na ten dzień przewodnicząca Sekcji Emerytów ZNP kol. Jadwiga Telka zaplanowała (dzięki uprzejmości Dyrekcji) spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie.
Wśród emerytów obecni też byli zaproszeni goście:  Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba, Dyrektork Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie Pani Bożena Pożoga i Pani Edyta Bernatek oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Pan Marcin Sikorski. Z powodów zdrowotnych nie mógł być z nami nasz Prezes Oddziału ZNP kol.Jarek Durlej.
Przewodnicząca Sekcji powitała wszystkich zebranych gości bardzo serdecznie i przyszedł czas na niespodziankę, którą przygotowali członkowie z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Śniadce pod kierunkiem naszej kol. Marianny Drobniak, na co dzień aktywnie współdziałającej z tym Kołem.
Najpierw była ciekawa "gadka", a potem wszyscy zostali zaproszeni na "Kusoki u Frankowy". Dostarczyły one dużo radości emerytom i gościom, a uśmiech na twarzach zebranych i szczere oklaski świadczyły, że "Kusoki" się podobały. Koniec występu został uświetniony piosenką "Żyjmy pełnią życia". Owa piosenka przywołała wspomnienia o naszej długoletniej przewodniczącej Janinie Obarowej, a jednocześnie połączyła KG i GW oraz emerytów i gości.
Po artystycznych emocjach przyszedł czas na poczęstunek. Były pączki, faworki oraz pyszny bigos, który przygotowały Panie ze szkolnej kuchni. Bardzo dziękujemy.
To spotkanie napewno pozostanie miłym wspomnieniem w sercach emerytów i członków (artystów) z KGiGW w Śniadce.

Z całego serca dziękujemy.
SEiR ZNP w Bodzentynie 
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA