Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Po raz siedemnasty w Bodzentynie odbyła się zbiórka pieniędzy na odbudowę i konserwację zabytkowych pomników i rzeźb znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Bodzentynie.

W tegorocznej kweście brali udział: członkowie Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Kózka, Sekretarz Wojciech Furmanek,pracownicy samorządowi, radni, druhowie OSP, dyrektorzy różnych placówek z terenu naszej gminy, nauczyciele, młodzież szkolna, bibliotekarze. 

Podczas tegorocznej kwesty zebrano rekordową kwotę: 7 802,75 złotych, 5 euro oraz 4 korony szwedzkie. Za dotychczas zebrane podczas kwest pieniądze, udało się odrestaurować 20 zabytkowych nagrobków.

Samorząd Miasta i Gminy serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej zbiórki, zarówno tym którzy kwestowali, jak i przede wszystkim Wam, Drodzy Mieszkańcy, za Waszą hojność i wspieranie tak szczytnego celu. Ratowanie dziedzictwa kulturowego naszego miasta jest niezwykle ważne.   

Organizatorami kwesty byli Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna oraz Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn.

/Fot. Portal e-bodzentyn

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech