14 lutego najczęściej kojarzy się z dniem zakochanych, dla czterech Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Bodzentyn upłynął pod hasłem „Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa świętokrzyskiego”.

Koło Gospodyń Wiejskich Celinianki, Koło Gospodyń Wiejskich Katarzynianki, Koło Gospodyń Wiejskich w Siekiernie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Psarzaneczki zostały wyłonione do udziału w wydarzeniu zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich oraz szczebla państwowego w tym: Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Henryk Milcarz, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcin Sikorski oraz wójtowie i przedstawiciele gmin z całego regionu świętokrzyskiego.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Dariuszowi Skibie oraz Pani Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego za możliwość uczestniczenia w tak kreatywnym i doniosłym wydarzeniu. Działania te są okazją do wzajemnego zapoznania się KGW, poznania działalności pozostałych Kół Gospodyń Wiejskich. Mają duże znaczenie w aktywowaniu podmiotów ekonomii społecznej, co bezpośrednio wpisuje się w działania sieciujące organizacje pozarządowe.

Szczególne podziękowana składamy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich uczestniczących w wydarzeniu za kreatywne i szczególnie wyróżniające się stoiska, co było dużym osiągnięciem przy zgromadzeniu około 50 podmiotów z całego regionu świętokrzyskiego.

 

Źródło Fot.

BPICK Bodzentyn

Urząd marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA