Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W niedzielne przedpołudnie odbył się już trzeci Nalot Morsów na Łysicę. W wydarzeniu uczestniczyło ponad sto pięćdziesiąt morsów z całej Polski. Organizatorem wydarzenia było Morawickie Stowarzyszenie Morsów "Byle do Zimy!". Podobnie, jak w ubiegłym roku morsy postawiły sobie wyzwanie pokonać czerwony szlak prowadzący na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Samo przejście szlaku nie wydaje się szczególnie trudne, jednak nie każdy byłby na tyle odważny, aby pokonać go zimą jedynie w szortach, topie oraz obuwiu. Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcin Sikorski powitał wszystkich uczestników w Gminie Bodzentyn. Śmiałkowie wyruszyli po godzinie 11 spod bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po zdobyciu szczytu uczestnicy przeszli pod Punkt Informacji Turystycznej w Bodzentynie, gdzie na Morsów czekała miła atrakcja w postaci występu zespołu folklorystycznego ,,Wilków Nasz Dom” oraz ciepły posiłek przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Katarzynianki”. Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie.

Następnie Morsy udały się nad Zalew w Wilkowie, gdzie mogli rozgrzać się przy ognisku, zjeść upieczone kiełbaski oraz wziąć udział w przygotowanych konkursach. Wydarzenie zakończyło się wspólnym morsowaniem w zalewie.

Warto podkreślić, że w wydarzeniu brały udział morsy z całej polski m.in. Buskie Morsy Busko-Zdrój, ZALEW-ajkowe ŚWIRY w Pińczowie, Ostrowieckie Morsy i Foczki Ostrowiec Świętokrzyski, Mrozoodporni Jastrząb, Łódzkie Morsy, Morsujący Firlej, Kazimierskie Morsy Endorfina z Kazimierzy Wielkiej, Radomskie Morsy, Morsowanie w Pruszkowie Krio-Faza, Lodołamacz - Świdnicki Klub Morsa, Krakowski Klub Morsów Kaloryfer, Morsujemy WSZYSCY RAZEM Strawczyn, MorsoManiacy (Krasocin/Kluczewsko), Morsy Staszów, MORSY Z Madagaskaru Skarżysko-Kamienna, Morsy Małogoszcz, Termofor Belno, ekipa Jezioro Aniołów - kąpiele o wschodzie słońca z Tarnobrzega, Stowarzyszenie Morświny Kamieńskie, Kociewskie Morsy, Morsoraki Daleszyce, Klub Morsów - Krasnostawskie Karpie, a także wielu niezrzeszonych lub incognito.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech