Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 12 stycznia 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego Klubu Seniora w Bodzentynie. Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter, ponieważ wzięli w nim udział m.in. Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz,  Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresa Bzymek, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcin Sikorski, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Ewa Kopolovets, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzentynie Beata Dulęba, seniorzy z Bodzentyna oraz licznie zaproszeni goście. Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się od  powitania przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby przybyłych gości, a następnie krótkiego podsumowania wykonanych prac, jakie przeszedł budynek przy ul. Wolności. Burmistrz skierował swoje podziękowania za pomoc w realizacji projektu do Marszałka, Wojewody, pracowników gminy, a także do Radnych Rady Miejskiej w Bodzentynie, którzy poprzez pozytywne głosowanie nad budżetem gminy, przyczynili się do powstania tak ważnego dla całej społeczności Miasta Bodzentyn obiektu.  

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz podziękował za doskonałą współpracę Województwa z Urzędem MiG Bodzentyn i Urzędem Marszałkowskim. W swoich słowach podkreślił, że zgoda buduje i wyraził swoje zadowolenie z nowopowstałego Klubu Seniora oraz chęć dalszej współpracy i wsparcia kolejnych podejmowanych działań.

W ramach podziękowania Wojewoda wręczył na ręce kierownika MGOPS w Bodzentynie pamiątkowy obrazek przedstawiający Kielce oraz słodycze dla seniorów. Wicemarszałek Renata Janik, również przekazała prezent w postaci specjalnego herbu województwa świętokrzyskiego, materiały promocyjne oraz słodycze. Następnie głos zabrała  Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, która również podziękowała Burmistrzowi Dariuszowi Skibie za owocną i wzorową współpracę. Pogratulowała otwarcia nowej pięknej placówki i podkreśliła, że ponad 400 000 złotych na realizację tego projektu pochodzi ze środków unijnych, a dokładnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zapewniła również, że w nadchodzących latach pieniędzy z Unii do naszej gminy trafi znacznie więcej.

Podczas uroczystości nie mogło również zabraknąć symbolicznego przecięcia wstęgi. Po części formalnej uczestników wydarzenia mogli posłuchać gry na saksofonie 13-letniego Danił, obywatel Ukrainy. Część artystyczną uzupełnili członkinie Klubu Seniora w Bodzentynie prezentują skecz przedstawiający rozmowę telefoniczną dwóch seniorek. Wydarzenie zakończyło się skromnym poczęstunkiem.  

Warto nadmienić, iż prace wykonane w ww. budynku realizowane w ramach zadania z projektu Rewitalizacji Miasta Bodzentyn etap II pn. ,,Termomodernizacja i modernizacja budynku gminnego przy ul. Wolności 6 w msc. Bodzentyn”. Budynek dawnej lecznicy zwierząt zmienił się nie do poznania. W ramach robót termomodernizacyjnych budynku, wykonano m.in.: roboty rozbiórkowe; ocieplenie ścian zewnętrznych; izolację ścian fundamentowych; wymieniono stolarkę okienną i drzwiową; wykonana została elewacja zewnętrzna; opaska wokół budynku; remont dachu, balkonów i daszków na wejściem. Roboty wewnętrzne zakładały także malowanie i gruntowanie ścian. Poprawiła się także efektywność energetyczna tego miejsca dzięki budowie instalacji fotowoltaicznej, wymianie wewnętrznych linii zasilających, instalacji oświetleniowej, a także zamontowaniu grzejników elektrycznych. Wykonawcą powyższych robót była firma MAR-BUD, za kwotę ponad 505 859,60 zł brutto. Wykonawcą dokumentacji projektowej budynku gminnego, w tym inwentaryzacji, przedmiarów itp. był Dawid Piwko - Twój Projekt Usługi Projektowe za kwotę 8 500,00 zł brutto (ze środków budżetu gminy).

Ponadto Gmina Bodzentyn w tym roku otrzymała także 200 tys. zł w ramach programu ,,Senior +” na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Bodzentynie. Zgodnie ze złożonym projektem Gmina Bodzentyn otrzymała środki z pierwszego modułu i jest to maksymalne dofinansowanie. Natomiast całkowita wartość projektu to 250 tys. zł (50 tys. zł to wkład własny z budżetu gminy) dla 14 uczestników. Projekt realizowany jest przez MGOPS w Bodzentynie. Wykonawcą dokumentacji projektowej remontu pomieszczeń budynku gminnego był Dawid Piwko - Twój Projekt Usługi Projektowe za kwotę 3 400,00 zł brutto (ze środków budżetu gminy). W ramach realizacji ww. projektu firma ROKA Sp. z o.o. zgodnie z przedmiotem zamówienia wykonała m.in.: wyburzono ściany i zbudowano nowe ścianki działowe, położono nowe tynki, pomalowano ściany, wykonano wylewki i podłogi, wykonano 2 toalet, w tym dostosowaną do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych, nową instalację sanitarną, a także zamontowano drzwi. Wartość wykonania powyższego remontu wyniosła 175 000,00 zł brutto. Obiekt został także doposażony za kwotę ponad 35 950,46  zł. Zakupiono meble, w tym stoły, krzesła, szafy oraz sprzęt AGD w postaci lodówki, kuchenki, wyposażenia kuchennego itp. Dodatkowo za kwotę 38 991,00 zł zamontowano monitoring.

Obecnie w budynku znajduje się 6 pomieszczeń, w tym przedsionek, korytarz, kuchnia, salon oraz dwie łazienki. Na remoncie obiektu publicznego skorzystały także osoby zamieszkujące budynek, ponieważ realizacja projektu obejmowała cały budynek, łącznie z lokalami mieszkalnymi. Warto nadmienić, że w przyszłości planuje się oczyszczenie całego terenu obok budynku, wybudowanie parkingu oraz altanki z ławkami. Całkowita wartość przeprowadzonych dotychczas robót wyniosła ponad 755 tys. zł.

 

Fot. UMiG i ebodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech