Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W miniony weekend przy ul. Kościelnej w Bodzentynie zauważyliśmy próby dewastacji nowych miejsc parkingowych. Zostały wyrwane fragmenty nawierzchni brukowej, zabrudzono nową kostkę śladami opon po "paleniu gumy", a także pozostawiono mnóstwo porozrzucanych ‘’śmieci” przy nowych wiatach.

Pragniemy przypomnieć, że inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu pn. ,,Rewitalizacja miasta Bodzentyn – etap II”, której koszt wyniósł blisko 10 mln złotych. Zwracając się do mieszkańców Bodzentyna, prosimy o uszanowanie trudu wieloletniej ciężkiej pracy związanej z pozyskaniem środków zewnętrznych oraz mozolnym projektowaniem i realizacją całej inwestycji. Starania o przeprowadzenie rewitalizacji miasta trwają już od roku 2015, kiedy to został złożony wniosek o dofinansowanie, na wykonanie obecnie prowadzonych inwestycji. Z przykrością stwierdzamy akty wandalizmu w miejscach, które mają służyć całej społeczności gminnej.

Budowa ww. parkingu jest jedynie jednym z wielu działań prowadzonych na terenie Bodzentyna w ramach projektu ,,Rewitalizacji miasta Bodzentyn”. Dzięki środkom z dofinansowania udało się także zagospodarować teren małej targowicy, gdzie zostały umieszczone zadaszone wiaty dla handlu. Ponadto wybudowano nowe toalety publiczne, wyremontowano budynek dawnej lecznicy zwierząt na ul. Wolności. Pod koniec roku zakończono prace mające na celu odmulenie dawnych Stawów Biskupich. Poprawiła się także infrastruktura drogowa wielu ulic, poprzez wykonanie nowych nawierzchni dróg, budowę nowej kanalizacji deszczowej, a także nowego oświetlenia. Warto nadmienić, że w ramach realizacji zadania wymieniono także stare sieci wodociągowe oraz kanalizację sanitarną.

Gmina Bodzentyn w 2021 r. zakupiła działkę zlokalizowaną przy ul. Pasieka w Bodzentynie (miejsce dawnego składu węgla) z przeznaczeniem na dalszą budowę parkingu. Dzięki zakupionej działce dojazd do małej targowicy znów jest możliwy także od strony ul. Pasieki.

Mamy nadzieję, że było to pierwsze i zarazem ostatnie tego typu zdarzenie, podczas którego została uszkodzona infrastruktura publiczna. Każdy z nasz powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż Gmina Bodzentyn realizuje takie działania dla mieszkańców naszej gminy oraz osób ją odwiedzających.

Wszystkie tego typu incydenty będą rejestrowane przez kamery monitoringu, a sprawcy uszkodzeń będą surowo karani.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech