Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 11 grudnia br. Harcerze i Zuchy ZHP z Gminy Bodzentyn otrzymali Światełko od Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, po które pojechali aż do Głodówki. Tegoroczne hasło towarzyszące Sztafecie Światła to ,,Światło dla Ciebie!”.

Harcerze postanowili podzielić się tym cennym darem również z władzami naszej gminy. W dniu 12 grudnia licznie przybyła grupa Harcerzy i Zuchów ZHP odwiedziła Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, gdzie przekazała Światełko, na ręce Burmistrza Dariusza Skiby.

Harcerze, niosąc lampiony ze Światłem do swoich sąsiadów, przyjaciół i znajomych dzielą się radosną nowiną i kultywują największe wartości braterstwa i pokoju. – powiedziała dh Inga Świderska

Przekazywanie światełka to tzw. Sztafeta Pokoju, która zaczyna się w Betlejem, a dokładniej w Grocie Narodzenia Pańskiego, gdzie płonie wieczny ogień. Raz w roku od płomienia zostaje odpalona świeczka, której płomień, harcerze i skauci ze wszystkich krajów przekazują sobie w Wielkiej sztafecie. Światełko jest znakiem pokoju, poświadczenia wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami. Ten wspaniały symbol, jest powtarzany nieprzerwanie już od 30 lat.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech