Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 12 grudnia br. odbyło się spotkanie w wyremontowanym budynku dawnej lecznicy zwierząt w Bodzentynie. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Teresą Bzymek, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury Marcin Sikorski, Kierownik MGOPS w Bodzentynie Beata Dulęba oraz członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku postanowili sprawdzić, jak wygląda nowy obiekt użyteczności publicznej. Prace wykonane były w ramach realizacji zadania z projektu Rewitalizacji Miasta Bodzentyn etap II pn. ,,Termomodernizacja i modernizacja budynku gminnego przy ul. Wolności 6 w msc. Bodzentyn”. Budynek dawnej lecznicy zwierząt zmienił się nieodpoznania. Mieszkańcy Bodzentyna, a w główniej mierze seniorzy mogą już korzystać z wyremontowanego obiektu, ponieważ ma on zostać przeznaczony na Klub Seniora w Bodzentynie. W ramach robót termomodernizacyjnych budynku, wykonano m.in.: roboty rozbiórkowe; stolarkę okienną; remont dachu, balkonów i daszków na wejściem; wewnętrzne linie zasilające; instalacja oświetleniowa; montaż grzejników elektrycznych, a także montaż paneli fotowoltaicznych. Wykonawcą powyższych robót była firma MAR-BUD, za kwotę ponad 505 tys. zł brutto. Obiekt został także doposażony za kwotę ponad 35 tys. zł. Zakupiono meble, w tym stoły, krzesła, szafy oraz sprzęt AGD w postaci lodówki, kuchenki itp.

Ponadto Gmina Bodzentyn w tym roku otrzymała także 200 tys. zł w ramach programu ,,Senior +” na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Bodzentynie. Zgodnie ze złożonym projektem Gmina Bodzentyn otrzymała środki z pierwszego modułu i jest to maksymalne dofinansowanie. Natomiast całkowita wartość projektu to 250 tys. zł dla 14 uczestników. Projekt realizowany jest przez MGOPS w Bodzentynie. W ramach realizacji ww. projektu firma ROKA Sp. z o.o. w ramach przedmiotu zamówienia wykonała m.in.: wyburzenie ścian i zbudowanie nowych ścianek działowych, położenie nowych tynków, pomalowano ściany, wykonano wylewki i podłogi, nową instalację sanitarną, zamontowano drzwi. Wartość wykonania powyższego remontu wyniosła 175 tys. zł brutto.

Obecnie w budynku znajduje się 6 pomieszczeń, w tym przedsionek, korytarz, kuchnia, salon oraz dwie łazienki z czego jedna jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na remoncie obiektu publicznego skorzystały także osoby zamieszkujące budynek, ponieważ realizacja projektu obejmowała cały budynek, łącznie z lokalami mieszkalnymi. Warto nadmienić, że w przyszłości planuje się oczyszczenie całego terenu obok budynku, wybudowanie parkingu oraz altanki z ławkami. Całkowita wartość przeprowadzonych dotychczas robót wyniosła ponad 710 tys. zł.

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas spotkania przekazali Burmistrzowi serdeczne podziękowania za wspaniałe zagospodarowanie budynku, który będzie służył im na spotkania oraz organizację różnych wydarzeń.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech