Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W drugą niedzielę września o godzinie 15:00 na Rynku Górnym w Bodzentynie odbył się festyn rodzinny zatytułowany "Powitanie roku szkolnego". Podczas niemal trzygodzinnej imprezy, na Rynku działo się wiele ciekawych rzeczy. Tuż po godzinie 15:00 dzieci oraz ich opiekunów zabawiała formacja Patigo, która przez całą imprezę zapewniała świetną zabawę dla zebranych gości. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach, zabawach oraz konkursach za co otrzymywały różnego rodzaju upominki. Chwilę po godzinie 16:00 rozpoczęły się biegi dla najmłodszych zorganizowane w ramach projektu "O ząbki dbamy, w zawodach biegamy".

Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych, w których troje najlepszych biegaczy otrzymywało maskotki Angry Birds, a cała reszta uczestników oraz zwycięzcy otrzymywali szczoteczki oraz pasty do zębów. Wśród najlepszych biegaczy w wybranych kategoriach znaleźli się:

Kategoria od 2 do 4 lat:

  1. Michał Kowalik,
  2. Jan Mijalski, 
  3. Zuzanna Furmańczyk. 

Kategoria od 7 do 9 lat:  

  1. Konrad Kózka,
  2. Mateusz Obara,
  3. Paweł Piwoński

Kategoria od 10 do 15 lat:

  1. Kacper Świderski,
  2. Filip Skowron,
  3. Mateusz Żelazowski.

W biegu oraz na scenie zaprezentowali się również świeżo upieczeni wicemistrzowie Polski w Dwuboju Obronnym: Anna Pankowska, Joanna Jankowicz, Angelika Wasik, Ernest Niemaszewski, Adam Pocheć i Dominik Rubinkiewicz, którzy na co dzień uczą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie. Na scenie zaprezentowali trofea zdobyte w rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. II miejsce dziewcząt, I miejsce chłopców w marszobiegu bojowym, II miejsce chłopców w pojedynku strzeleckim, Mistrzostwo Polski w kategorii chłopców i III miejsce w kraju w kategorii dziewcząt co dało reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie, zawodnikom ULKS "Jodła" Bodzentyn II miejsce w kraju. Serdecznie gratulujemy sukcesów wymienionym powyżej zawodnikom oraz trenerom srebrnej drużyny pani Magdalenie Tusień-Kuzka i Marcinowi Lesiszowi. 

Organizatorami festynu rodzinnego byli: Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski.

Dziękujemy Państwu za przybycie i wspólną zabawę. Zapraszamy na zdjęcia i wideo z tego wydarzenia. 

/T. F.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech