Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

10 września 2016 roku, nad wsią Wiącka unosiły się aromat pieczonych ziemniaków i dźwięki muzyki. To znak, że w sołectwie już po raz drugi zorganizowane zostało Święto Ziemniaka.

Tegoroczną imprezę objęli swym patronatem: Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, Miejsko–Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Radna Gminy Bodzentyn Jadwiga Dulęba, Rada Sołecka, Sołtys Wsi Wiącka Mariusz Matla.

Przybyłym gościom smakowały nie tylko przygotowane ziemniaki, ale również smakołyki podawane przez gospodynie wiejskie i kiełbaski z grilla, do których ustawiała się długa kolejka. Całe święto uświetniały artystyczne pokazy, przygotowane przez twórców ludowych z naszej gminy. Głośne śpiewy od samego początku zachęcały przybyłych do wspólnego biesiadowania w to piękne, sobotnie popołudnie.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. W przygotowanym specjalnie dla nich miejscu, dzieci mogły tworzyć ludziki i zwierzątka oraz malować buzie w fantastyczne wzory. Pomysłowość i  umiejętności uczestników warsztatów oraz oryginalność wykonywanych przez nich prac zaskakiwały wszystkich.

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech