Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

logo1

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacja Kultury bez Barier zapraszają do składania wniosków o granty w ramach projektu Kultura bez barier, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem konkursu grantowego jest pilotażowe wdrożenie Modelu zapewniania dostępności oferty instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami poprzez przygotowanie przez instytucje kultury przedsięwzięć kulturalnych, które będą jak najszerzej dostępne, niezależnie od stopnia sprawności uczestników i odbiorców.

• Nabór wniosków trwa do 26 kwietnia 2022 r.;

• o finansowanie mogą ubiegać się instytucje kultury – samorządowe, państwowe i współprowadzone;

• maksymalna wysokość grantu wynosi 250 000,00 zł, a wkład własny nie jest wymagany;

• łączna kwota przewidziana na finansowanie projektów wynosi 20 mln zł;

• projekty mogą być realizowane do 15 czerwca 2023 r.;

• beneficjenci programu będą mogli także liczyć na wsparcie w trakcie realizacji projektów w ramach szkoleń warsztatowych, spotkań sieciujących i tutoringu.

Wnioski można składać wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej PFRON.

Tam również znajdują się szczegóły dotyczące konkursu, jego regulamin, a także Model zapewniania dostępności oferty instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt „Kultura bez barier” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie.

logo2

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech