24 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie obchodzono Dzień Solidarności z Ukrainą.

Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz ciasteczek, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom przebywającym na terenie naszej szkoły. Ponadto uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie, aby założyć ubrania w kolorach niebiesko-żółtych, symbolizujących narodowe barwy Ukrainy.

W ten sposób społeczność szkolna okazała wsparcie i solidarność z dziećmi, które uczęszczają do naszej szkoły oraz ze wszystkimi, którzy cierpią z powodu wojny i zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Magdalena Skrzeczyna

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA