Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczęło się odśpiewaniem polskiego hymnu narodowego. Pani Beata Kózka Dyrektor szkoły przywitała rodziców i uczniów, w tym najmłodszych, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach szkoły.
W bieżącym roku do szkoły uczęszczać będą również dzieci spoza gminy.

Następnie prof. Urszula Oettingen Prezez Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna mówiła o 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomniała o ataku Niemiec na Polskę
1 września 1939 r., walce Polaków z niemieckim i od 17 września sowieckim agresorem, o osamotnieniu Polski, państwach Francji i Wielkiej Brytanii, które pomimo podpisanych układów sojuszniczych nie pospieszyły z pomocą. Chwilą ciszy uczczono polskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

Kontynuując projekt „Pamiętajmy o naszych bohaterach” w połowie września zaplanowano wycieczkę do Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie, połączoną z warsztatami plastycznymi.

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie zebrali się ze swoimi wychowawcami w odnowionych, jasnych klasach, gdzie dzielili się wakacyjnymi wrażeniami. Szkoła od kilku lat nabiera nowego blasku. Za kilka dni skończy się malowanie elewacji budynku. Było to możliwe dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Bodzentyn oraz ofiarności prywatnych sponsorów.

Warto podkreślić zaangażowanie rodziców uczniów w życie placówki, pomoc przy organizowaniu uroczystości  patriotycznych i udział w innych pracach na rzecz szkoły. Szkoła pozyskała również kosiarkę do koszenia trawy ufundowaną przez Sebastiana Habę mieszkańca Kamiennej Góry.

Zaczął się rok szkolny. Wypada życzyć uczniom i nauczycielom jak największych sukcesów w nauce,
a rodzicom dumy i radości ze swoich dzieci.

 

Elżbieta Firlet

 

 

Fot. Aleksandra Basa, Urszula Oettingen

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech