W niedzielę, 23 stycznia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie odbyło się głosowanie nad czterema projektami do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogli oddać głos na wybrany przez siebie projekt w godzinach od 13.00 do 20.00. Na realizację najlepszego wyłonionego projektu w budżecie zabezpieczono kwotę 113 358,28 złotych. Jest to rekordowa suma, jaką mieszkańcy dotąd mogli wykorzystać w ramach Budżetu Obywatelskiego. Siedmioosobowa komisja po przeliczeniu głosów podała następujące wyniki:

Głosów w sumie: 381

Głosy ważne: 381

Głosy nieważne: 0

 

Głosów na:

Projekt nr 1: 69

Projekt nr 2: 191

Projekt nr 3: wycofany

Projekt nr 4: 36

Projekt nr 5: 85

Znaczą przewagą w oddanych głosach, zwyciężył Projekt nr 2 – „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą”, którego autorem jest Łukasz Zawierucha Wiceprezes-Naczelnik OSP w Bodzentynie.

Opis projektu: Projekt pod nazwą „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” przewiduje zakup 5 sztuk defibrylatorów AED,  5 sztuk kapsuł do ich przechowywania oraz zakup quada z przyczepą ratowniczą. Dzięki realizacji tego projektu wiele osób będzie miało łatwy dostęp do urządzenia AED co znacząco zwiększy szanse poszkodowanego. Defibrylatory zostaną zainstalowane w takich ogólnodostępnych miejscach jak: budynek sklepu Lewiatan przy ul. Plac Żwirki, budynek Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentyn, Rynek Górny 11, budynek sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Suchedniowskiej 19C oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym budynek B przy ul. Wolności 4. W projekcie znajduje się również możliwość zakupienia quada ratowniczego, który pomógłby strażakom z OSP Bodzentyn skuteczniej docierać do poszkodowanych ludzi na terenach górzystych, leśnych i w miejscach trudnodostępnych dla zwykłych pojazdów. Projekt kierowany jest nie tylko dla mieszkańców Bodzentyna, ale całej gminy oraz turystów, którzy odwiedzają nasze miasteczko.

Koszt projektu 109 000 zł.

Każdy z czterech zgłoszonych projektów był bardzo ważny pod różnymi aspektami, jednak mieszkańcy zdecydowaną większością głosów wybrali projekt, który z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie całej gminy Bodzentyn oraz ochrony zdrowia jej mieszkańców.

Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy za Państwa głosy!

 

Fot. e-bodzentyn.pl

 

 

269676627 459966915635260 7626702397842250635 n

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA