Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał kolejne cztery bardzo ważne umowy związane z realizacją dużego projektu, jakim jest Rewitalizacja Miasta Bodzentyn. Cztery umowy dotyczą dawnych stawów biskupich:

  • Umowa z Zakładem Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji Sp.J. na ,,Rewitalizację Miasta Bodzentyn – etap II – przebudowa 4 stawów biskupich wraz z wycinką drzew” za kwotę 871 311,82 zł brutto.
  • oraz trzy umowy na ,,Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach inwestycji pn. ,,Rewitalizacji Miasta Bodzentyn – etap II – przebudowa 4 stawów biskupich wraz z wycinką drzew” z następującymi firmami:
  • umowa z firmą Nadzory Budowlane – Obsługa Inwestycji MJJ na pełnienie nadzoru robót archeologicznych za kwotę 9 225,00 zł brutto,
  • umowa z Zakładem Obsługi Inwestycji EKO INWEST na pełnienie  funkcji inspektora nadzoru robót melioracyjnych za kwotę 14 145,00 zł brutto,
  • umowa z Zakładem Obsługi Inwestycji EKO INWEST na pełnienie  funkcji inspektora nadzoru zieleni za kwotę 8 856,00 zł brutto.

Nie da się ukryć, że dotąd znane nam otoczenie Wzgórza Zamkowego znacząco się zmieni. Zamek będzie widoczny już od samego wjazdu do Bodzentyna, co jest ważnym aspektem pod względem turystycznym, jak i wizerunkowym. Nie da się ukryć, że Ruiny Pałacu Biskupów Krakowskich są wizytówką Naszej Gminy, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że w niedługim czasie możemy spodziewać się jego gruntownej renowacji oraz przywrócenia do stanu użytkowania.

Jak można zaobserwować pod koniec listopada ubiegłego roku, prace związane z Rewitalizacją Miasta Bodzentyn rozpoczęły się na Placu Targowym oraz placu znajdującym się za kościołem parafialnym w Bodzentynie. Prace polegają na budowie parkingu, przebudowie tzw. ,,małej targowicy” oraz budowie odwodnienie ul. Pasieka.

Kolejne zadania będą realizowane na ul. Langiewicza, gdzie nastąpi jej przebudowa wraz z wymianą infrastruktury podziemnej, na ul. Armii Krajowej zostanie wykonane odwodnienie, a na ul. Wesołej będzie wymieniony wodociąg.

Bodzentyn na pewno dzięki tej inwestycji znacząco się zmieni. Pierwotny koszt całkowitej rewitalizacji miasta opiewał na kwotę ponad 5,5 mln zł. Jednak w związku ze znacznym wzrostem cen usług oraz materiałów cena ta obecnie wynosi ponad 12 mln zł, z czego około 4 mln zł to środki rządowe, około 4 mln to środki unijne i około 4 mln środków z budżetu gminy Bodzentyn.

 

DSC 0020

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech