Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W  dniach 27-28 sierpnia 2016 roku Bodzentyn stał się sportową stolicą województwa świętokrzyskiego. Przez te dwa dni rozgrywały się tu zawody biegowe i rowerowe.

W tym roku po raz pierwszy w Gminie Bodzentyn zorganizowany został MTB Cross maraton. Piękna pogoda oraz chęć współzawodnictwa ściągnęły wielu zawodowców oraz pasjonatów zarówno kolarstwa jak również biegów z całego kraju. Jedni przyjechali zdobywać dodatkowe punkty w rankingu, dla drugich uczestnictwo w maratonach było debiutem.

W pierwszym dniu sportowego weekendu w szranki stanęli biegacze, którzy konkurowali ze sobą na dwóch dystansach: dyszka, czyli 10 km do pokonania oraz w półmaratonie, w którym należało przebiec 25 km. Wszystkim biegaczom podczas pokonywania trasy towarzyszył oraz kibicował Burmistrz – Dariusz Skiba oraz sołtys Świętej Katarzyny Grzegorz Sobieraj. Trasa bez wątpienia nie należała do najłatwiejszych, gdyż przebiegała wokół Sieradowskiej Góry, a jak wszyscy wiemy, teren ten stanowi prawdziwe wyzwanie.  Nie odstraszyło to jednak śmiałków, gdyż wystartowało około 110 osób.

Następny dzień  należał do kolarzy, którzy konkurowali w MTB Cross maratonie. Jak przyznają sami uczestnicy „Organizatorzy dotrzymali słowa i przygotowali niełatwą, ale interesującą i pełną wyzwań trasę”. Zawodnicy wystartowali z Rynku Górnego, następnie przejeżdżali przez pobliskie sołectwa, których trasa w niektórych miejscach była wyjątkowo męcząca, a strome podjazdy niekiedy niebezpieczne. 400 uczestników wystartowało na trzech dystansach: Master – 77 km, Fan – 49 km, Family – 25 km. Na ostatnim dystansie wystartowali Burmistrz – Dariusz Skiba oraz sołtys Grzegorz Sobieraj. Dla Burmistrza był to pierwszy maraton w życiu i ma nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia, tudzież większa liczba mieszkańców gminy Bodzentyn weźmie w nim udział.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech