W Gminie Bodzentyn dobiegły końca zdjęcia do nowego serialowego komediodramatu Canal + ,,Minuta ciszy”. Głównym bohaterem 6-cio odcinkowego serialu ma być Mietek Zasada, w którego rolę wcielił się Robert Więckiewicz. Jak można wyczytać w oficjalnym opisie fabuły, serial opowiada o listonoszu z małego miasteczka, który przechodzi na emeryturę – Mietek Zasada. Mietek musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.

Poza wyżej wymienionymi aktorami w obsadzie znajdują się: Aleksandra Popławska, Adam Bobik, Marta Ścisłowicz, Tomasz Drabek, Wojciech Skibiński i Ireneusz Kozioł. Twórcami są Jacek Lusiński ("Śubuk", "Carte Blanche", "Piksele") i Szymon Augustyniak ("Śubuk"). Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Kruk. Czorny woron nie śpi").

Zdjęcia do serialu na terenie Bodzentyna odbyły się w dwóch terminach, pod koniec października oraz na przełomie listopada i grudnia. Zarówno dla pracowników Urzędu, jak i mieszkańców Gminy było to niezwykłe wydarzenie. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec przygody i niebawem twórcy znów powrócą do naszej Gminy, aby kontynuować dalsze losy Mietka Zasady.

Jesteśmy przekonani, że emisja serialu znacząco wpłynie na rozwój turystyki w Gminie Bodzentyn. Dziękujemy całemu zespołowi produkcji za bardzo miłą współpracę.

 

 

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl i Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

Zdjęcia: Wirtualnemedia.pl

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA