Projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Bodzentyna mogli zgłaszać do końca listopada 2021 roku. Ogółem do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie wpłynęło aż pięć ciekawych projektów. Na realizację najlepszego wyłonionego projektu przez mieszkańców w budżecie zabezpieczono kwotę 113 358,28 złotych. Jest to rekordowa suma, jaką mieszkańcy dotąd mogli wykorzystać w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do końca grudnia 2021 roku, każdy projekt zostanie poddany weryfikacji i ocenie przez specjalnie do tego powołaną komisję. Po czym zostanie opracowana ostateczna lista projektów, nad którymi już w styczniu 2022 roku, będą mogli głosować mieszkańcy.

 

Poniżej można zapoznać się ze wszystkimi zgłoszonymi projektami do Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2022:

  1. „Wspomaganie zainteresowań i rozwoju dzieci w Samorządowym Przedszkolu w Bodzentynie”

Opis: W ramach projektu planowany jest zakup monitorów interaktywnych, zestawu akcesoriów sportowych, przenośnego zestawu nagłośniającego, domku na plac zabaw oraz doposażenie sal dydaktycznych do stymulowania sprawności ruchowej i rozwoju intelektualnego dzieci. Realizacja projektu poprawi atrakcyjność oraz poziom edukacyjny przedszkola. 

- Autor: Agnieszka Czernikiewicz

Koszt projektu 106 000 zł.

 

  1. „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą”

Opis: Projekt pod nazwą „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” przewiduje zakup 5 sztuk defibrylatorów AED,  5 sztuk kapsuł do ich przechowywania oraz zakup quada z przyczepą ratowniczą. Dzięki realizacji tego projektu wiele osób będzie miało łatwy dostęp do urządzenia AED co znacząco zwiększy szanse poszkodowanego. Defibrylatory zostaną zainstalowane w takich ogólnodostępnych miejscach jak: budynek sklepu Lewiatan przy ul. Plac Żwirki, budynek Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentyn, Rynek Górny 11, budynek sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Suchedniowskiej 19C oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym budynek B przy ul. Wolności 4. W projekcie znajduje się również możliwość zakupienia quada ratowniczego, który pomógłby strażakom z OSP Bodzentyn skuteczniej docierać do poszkodowanych ludzi na terenach górzystych, leśnych i w miejscach trudnodostępnych dla zwykłych pojazdów. Projekt kierowany jest nie tylko dla mieszkańców Bodzentyna, ale całej gminy oraz turystów, którzy odwiedzają nasze miasteczko. 

 - Autor: Łukasz Zawierucha

Koszt projektu 109 000 zł.

 

  1. „Zdążyć z pomocą. Ogólnodostępne urządzenia AED w Bodzentynie” 

Opis: Projekt „Zdążyć z pomocą. Ogólnodostępne urządzenia AED w Bodzentynie”, którego celem jest poprawa świadomości bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz przyjeżdzających turystów. W trakcie przeprowadzonych szkoleń mieszkańcy nauczą się podstawowych zasad i pierwszej pomocy przy rozpoznawaniu stanów zagrożenia zdrowia i życia. Poznają podstawy krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem ogólnodostępnych przenośnych defibrylatorów zewnętrznych AED. W obecnych czasach jest to bezcenna umiejętność dla każdego człowieka.

- Autor: Magdalena Tusień - Kuzka

Koszt projektu 112 200 zł. 

 

  1. „Zakup nieruchomości nr. ewidencyjny 733/1 o powierzchni 0,1202 ha z przeznaczeniem na plac targowy”

Opis: W ramach projektu planowany jest zakup nieruchomości nr. ewidencyjny 733/1 o powierzchni 0,1202 ha położonej w miejscowości Bodzentyn, ul. Pasieka z przeznaczeniem na Plac Targowy.

- Autor: Włodzimierz Bąderski

Koszt projektu 113 000 zł.

 

  1. „Przez sport do zdrowia, przez rozwój do sukcesu" 

Opis: Projekt pod nazwą: „Przez sport do zdrowia, przez rozwój do sukcesu” kierowany jest do dzieci i młodzieży trenującej w LKS Łysica Bodzentyn i ma na celu wyposażenie grup dzieci i młodzieży w sprzęt sportowy i treningowy, poprawę infrastruktury, jak również zapewnienie bezpieczeństwa na obiektach sportowych umożliwiające godne reprezentowanie klubu Łysica i gminy Bodzentyn. 

- Autor: Paweł Dróżdż

Koszt projektu 113 000 zł.

 

Harmonogram konsultacji Budżetu Obywatelskiego na 2022 r.

tabela

 

Zielony Fotografia Uniwersytet Rekrutacja Plakat2 1

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA