Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY BODZENTYN!

Od stycznia 2022 roku ulega modyfikacji wprowadzony od stycznia 2021 roku sposób rozliczania odbiorców gospodarstw domowych wykorzystujących wodę do celów socjalno-bytowych gospodarstwa domowego ze świadczonych przez PUK Bodzentyn Sp. z o.o. usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Od ww. czasu płatności z wystawianych faktur będą rozkładane na dwie części (nie na trzy, jak to miało miejsce w 2021 roku), przy czym pierwsza część kwoty z faktury płatna będzie w terminie nie krótszym niż 14 dni od daty wystawienia faktury lub jej dostarczenia w inny sposób, a druga część – w terminie o miesiąc późniejszym.

Na przykład wystawiona (i dostarczona) w dniu 18 stycznia 2022 r. przez PUK Bodzentyn Sp. z o.o. faktura opiewająca na kwotę 90 zł, płatna będzie przez gospodarstwo domowe w następujących terminach i kwotach: do 1 lutego 2022 r. – 45 zł i do 1 marca 2022 r. – 45 zł.

Wprowadzony w 2021 roku system rozliczeń nie sprawdził się w bezpośrednim zastosowaniu. Podział faktury na trzy części z terminami płatności wydłużonymi:  o miesiąc – drugiej części i o kolejny miesiąc – trzeciej części, powodował nakładanie się ostatniego terminu płatności z jednego odczytu z pierwszym terminem płatności z kolejnego odczytu, co sprawiało, że faktury stawały się niezrozumiałe dla mieszkańców. Zastosowany system implikował także problemy przy płatnościach w banku. Większość odbiorców usług opłacała jednorazowo całą kwotę wynikającą z faktury. Mając na uwadze obciążenia finansowe wynikające z ogólnej trudnej sytuacji gospodarczej, podjęta została decyzja o możliwości dokonywania płatności za fakturę z tytułu usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków w dwóch częściach.

Przypominamy, że powyższe rozłożenie na części płatności należnych od odbiorców z tytułu świadczonych przez PUK Bodzentyn Sp. z o.o. usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków dotyczy wyłącznie gospodarstw domowych wykorzystujących wodę do celów socjalno-bytowych gospodarstwa domowego. Gospodarstwa domowe, w których prowadzona jest jednocześnie działalność gospodarcza i usługi dostarczania wody i odprowadzania ścieków z tej działalności rozliczane są  z wodomierza głównego gospodarstwa domowego, jak dotąd rozliczane będą z jednym terminem płatności pełnej kwoty wynikającej z faktury, nie krótszym niż 14 dni od daty wystawienia faktury lub jej dostarczenia w inny sposób. Bez zmian pozostaje również sposób rozliczania pozostałych odbiorców usług.

 

Prezes Zarządu 

Monika Jamróz 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech