Mieszkańcy Gminy Bodzentyn od wtorku mogą bezpłatnie korzystać z uruchomionej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocy ortopedycznych.

W uroczystym otwarciu uczestniczył Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Stefan Bąk członek Zarządu Powiatu w Kielcach oraz Beata Dulęba Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wypożyczalnia działa w ramach projektu „Centrum Usług - Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”, którego liderem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, a partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 13.00 i dysponuje takim sprzętem jak:

  • balkoniki - 2 szt.,
  • czterokołowe balkoniki do chodzenia - 2 szt.,
  • łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym - 1 szt.,
  • wózek inwalidzki - 2 szt.,
  • kule ortopedyczne - 2 szt.

- Stale staramy się pomagać Mieszkańcom naszej Gminy zwłaszcza tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Powstanie wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym jest bardzo ważne, ponieważ ma na celu zmniejszać wszystkie ograniczenia, jakie są związane z niepełnosprawnością – powiedział Dariusz Skiba, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA