Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole to święto wpisało się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

      W czwartek 30 września  br. cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć wybory Dżentelmena Szkoły. Wybrani wcześniej najmilsi męscy przedstawiciele klas 4-8 wzięli udział w kilku konkurencjach, pokazując cechy i umiejętności dżentelmena. Pierwszą konkurencją był pokaz strojów dżentelmena. W kolejnej konkurencji chłopcy musieli wykazać się umiejętnością twórczą, gdyż mieli stworzyć elegancką fryzurę swojej partnerce. Kandydaci mieli też możliwość zaprezentowania szarmanckiej postawy dżentelmena, zapraszając do tańca swoje wybranki oraz pokazując własny układ taneczny. Jak na dżentelmenów przystało, chłopcy wykazali się zręcznością, biorąc udział w konkurencji sportowej – rzucania piłką do celu. Cechami dżentelmena są też bystrość i inteligencja, które chłopcy zaprezentowali, udzielając odpowiedzi na rymowane zagadki.

Nad wszystkimi konkurencjami czuwało jury z Panią Dyrektor na czele, która ogłosiła wyniki po zliczeniu wszystkich punktów. Dżentelmenem Szkoły w kategorii klas 4-6 został Dominik Swajdo z kl. 6b, natomiast w kategorii klas 7-8 – Konrad Kuzka z klasy 8b.

Żeńska część Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia wszystkim chłopcom oraz przygotowała drobne upominki dla wszystkich kandydatów biorących udział w wyborach na dżentelmena.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

                                                                                                                                                                                    Opiekunowie SU
Fot. KBis

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA