Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

8 października do grupy ,,Misie” przybył wyczekiwany gość. Był nim pan policjant sierżant sztabowy Tomasz Mróz, a prywatnie tata naszego kolegi Jasia. Dzieci powitały swojego gościa piosenką, a On się przedstawił i krótko opowiedział o swojej ciekawej pracy. Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań związanych z pracą policjanta, na które Pan Tomasz cierpliwie odpowiadał. Mieliśmy też okazję oglądać z bliska kajdanki, pałkę oraz lizak policyjny. Każde dziecko mogło sobie wybrać jeden z tych akcesoriów i zrobić  pamiątkowe zdjęcie w czapce furażerce.

Później wyszliśmy na plac szkolny gdzie mieliśmy okazję obejrzeć radiowóz i usiąść w nim, a nawet powiedzieć coś przez radio.

Pan Tomasz przypomniał dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, i że należy to robić tylko z osobą dorosłą. Każde dziecko miało możliwość przejścia przez pasy z Panem policjantem, który w prezencie podarował każdemu przedszkolakowi Kodeks Drogowy.

Na zakończenie wizyty były zdjęcia  z Panem policjantem w radiowozie, a nasz gość  odjeżdżając pożegnał nas syreną policyjną.

To był dzień pełen emocji, a dzieci były zachwycone.

Dziękujemy, raz jeszcze za Panu Tomaszowi za odwiedziny.

Mariola Sikora

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech