Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

13 października w Samorządowym Przedszkolu przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bodzentynie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego oraz Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 

W czasie spotkania policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o pracy policjanta i ich codziennych zadaniach, które wykonują między innymi dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska policyjny mundur, dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały powody dlaczego podczas podróży samochodem powinno się siedzieć w foteliku samochodowym i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Główną atrakcją przygotowaną dla dzieci, była możliwość odciśnięcia palca za pomocą prawdziwego sprzętu służącego policji do pobierania odcisków. Przedszkolaki były ogromnie zaskoczone i szczęśliwe taką formą zabawy, tym bardziej, że każdy z nich otrzymał na pamiątkę swój odcisk linii papilarnych.

W imieniu nauczycieli oraz dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.

                                                                                                                                                              Agnieszka Czernikiewicz

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech