Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Gmina Bodzentyn podpisała umowę o dofinansowanie "Przygotowania Programu Rewitalizacji Gminy Bodzentyn na lata 2016-2023".

fundusze euro

Gmina Bodzentyn podpisała umowę o dofinansowanie "Przygotowania Programu Rewitalizacji Gminy Bodzentyn na lata 2016-2023". Wniosek o przyznanie dotacji został złożony w kwietniu br. w odpowiedzi na konkurs zorganizowany przez Województwo Świętokrzyskie oraz Ministerstwo Rozwoju (więcej na: http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/rewitalizacja/item/567-ogloszenie-listy-projektow-ktore-uzyskaly-dofinansowanie-w-ramach-konkursu-dotacji-na-opracowanie-lub-aktualizacje-programow-rewitalizacji). Konkurs zakładał pomoc w przygotowaniu bądź aktualizacji programów rewitalizacji, które stanowią podstawę przy ubieganiu się o środki unijne w nowej perspektywie 2014-2020. Na podstawie zawartej umowy Gmina uzyska dofinasowanie w wysokości 32.922,00 zł tj. 90% kosztów kwalifikowanych założonych w projekcie. Do kosztów tych należą m.in. „Opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Bodzentyn na lata 2016-2023”, które przygotowuje wybrana w wyniku przeprowadzonego postepowania firma GraczkowskiDotacje Sp. z o.o., czy też wyjazd studyjny do Nowego Wiśnicza i Starego Sącza. Wyjazd, planowany na najbliższą sobotę 20 sierpnia, będzie okazją do poznania dobrych praktyk i przykładów działań rewitalizacyjnych w gminach o podobnym potencjale i walorach. Projekt jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Więcej informacji na temat działań rewitalizacyjnych w naszej gminie można znaleźć w zakładce "Rewitalizacja Gminy Bodzentyn 2016-2023".

J. Gawlik

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech