Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
A- A A+

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W niedzielę 10 października 2021 roku w Ciekotach w malowniczym Dworku Stefana Żeromskiego, odbył się I Festiwal „Smaków Babiego Lata”. Organizatorem Festiwalu było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Gmina Masłów. Celem Festiwalu była promocja regionalnej kuchni i jej walorów smakowych. Festiwal miał charakter pokazu połączonego z degustacją. Nasze Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich  uczestniczyło w konkursie „Jesienna zupa – danie jednogarnkowe” i walczyło o „Złotą Patelnię Starosty”. W konkursie wzięło udział 26 podmiotów powiatu kieleckiego. Jako Gospodynie i Gospodarze ze Śniadki zaprezentowaliśmy „Fartuchy szpinakowe w kremie warzywnym”. Jury w składzie: Starosta kielecki Mirosław Gębski, kucharz Mirosław Ciołak, prezes Zarządu Radia Kielce Janusz Knap, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Izabela Dziewięcka i edukatorka żywieniowa Iwona Zasuwa, oceniło naszą zupę bardzo wysoko. Choć była duża konkurencja jury przyznało nam wyróżnienie oraz nagrodę finansową i rzeczową. Dla  naszego Koła Gospodyń i Gospodarzy jest to ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                           KGiGW Śniadka

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech