Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Projekcja filmu „Wielcy polscy wynalazcy w II Rzeczypospolitej Ignacy Mościcki” – Kielce, ul. Warszawska 5, 13 października 2021 r., godz. 17.00

Ignacy Mościcki był nie tylko prezydentem II RP, ale też naukowcem światowej klasy. Ten wybitny chemik opatentował ponad 40 wynalazków w Polsce i za granicą, a powstała z jego inicjatywy Państwowa Fabryka Związków Azotowych w Tarnowie była jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Co stało się z prawami do jego patentów? O tym rozmawiać będziemy 13 października w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach. Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego w reż. Aliny Czerniakowskiej o Ignacym Mościckim, naukowcu i budowniczym polskiego przemysłu chemicznego. Słowo wstępne wygłosi Jakub Mularczyk z Referatu Edukacji Narodowej IPN w Kielcach.

Cykl filmów dokumentalnych Aliny Czerniakowskiej „Wielcy polscy wynalazcy w II Rzeczypospolitej” to część projektu #GiganciNaukiPL. Jest on poświęcony postaciom, które poprzez swoje działania naukowe rozsławiły imię Polski na świecie. Projekcja filmu będzie kolejnym spotkaniem w stałym cyklu „Seans historyczny” w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże z towarzyszącym im komentarzem historyka.

 

Seans historyczny Ignacy Mocicki

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech