Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Stowarzyszenie Wilków – Nasz Dom,
Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki (MGCKiT)
serdecznie zapraszają na
IV Festiwal Zupy Rybnej „Złota Rybka”,
który odbędzie się w przyszłą niedzielę
31 lipca 2016
r.
nad zalewem w Wilkowie, o godz. 15.00.

W czasie Festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszą zupę rybną. O tytuł najlepszej zupy będą walczyć zespoły 3-4 osobowe: Koło Gospodyń Wiejskich z gm. Zagnańsk, „Michniowanie” z gm. Suchedniów, Koło Gospodyń Wiejskich z Kakonina - gm. Bieliny, „Dąbrowianki” z Dąbrowy – gm. Masłów, Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie Miejska Góra z gm. Bodzentyn, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskiej w Leśnej, Stowarzyszenie Rozwoju miejscowości Wola Szczygiełkowa. Zespoły mają 2h na ugotowanie najlepszej zupy rybnej z pstrąga, a następnie każdy będzie mógł sam zdecydować, czyja zupa jest według niego najlepsza.

W między czasie na scenie będzie można podziwiać występy znanych regionalnych zespołów ludowych, które będą zachęcać do wspólnej zabawy wszystkich przybyłych. Na scenie zobaczymy: Śwarne Kakonianki, Michniowianie, Dąbrowianki, Zespoły Pieśni i Tańca „Wielkowianie”, „Leśnianie”, Stowarzyszenia „Wzdolskie Kołowrotki”, „Dąbrowa”, zespół śpiewaczy „Wolanie spod Łysicy” oraz „Furmani”.

Całości imprezy będą towarzyszyły stoiska wszystkich zaproszonych stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, na których będzie można skosztować regionalne potrawy i przysmaki przygotowane przez nich. Atrakcji nie braknie również dla najmłodszych, bowiem organizatorzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami.

Pod koniec imprezy publiczność rozbawi jeszcze Kapela Sami Swoi oraz zespół muzyczny „Orion”, przy którym do wieczornych godzin będzie można potańczyć.

Festiwal Zupy Rybnej „Złota Rybka” powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wilków – Nasz Dom, po raz pierwszy w 2013 roku. Członkowie stowarzyszenia mieli pomysł na nową tradycję na terenie ziemi Wilkowskiej, która jak widać z powodzeniem przyjęła się do kalendarza imprez Gminy Bodzentyn. Festiwal z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem i uznaniem ze strony publiczności. Co raz więcej drużyn z województwa świętokrzyskiego bierze w niej udział.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech