Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

W sobotę, 23 lipca na zamku w Bodzentynie odbył się rokrocznie organizowany Zlot „Trabantowy Sabat 2016” przez Wojciecha Zygadło z Cartoon Trabant Klub Polska. Sam zlot trwał w dniach 22-24 lipca na terenie regionu świętokrzyskiego i wzięło w nim udział około 20 Trabantów wyprodukowanych w Niemieckiej Republice Demokratycznej w latach 1957 - 1991. Głównym celem imprezy jest promocja regionu oraz kultywowanie wieloletniej tradycji spotkań oraz wymiany poglądów i doświadczeń w gronie miłośników zabytkowych pojazdów. Dla uczestników zlotu przewidziany był przejazd z Mąchocic do Bodzentyna, gdzie po drodze mieli okazję zwiedzić Muzeum Siekier w Orzechówce. Z kolei w samym Bodzentynie poznali najciekawsze miejsca.

Przy ruinach zamku mieszkańcy mogli podziwiać samochody, które królowały na drogach w czasach PRLu. Niejeden kierowca może zastanawiać się czy rzeczywiście stare samochody pomimo swoich lat są wciąż sprawne. Jak twierdzi Józef Baran z Krakowa: – Od lat jeżdżę tylko tymi autami i absolutnie nie narzekam. – Po czym dodaje, że bagażnik jego Trabanta jest naprawdę pojemny: - Można w nim zmieścić wózek dziecięcy, a nawet łóżeczko. Nie stanowi to żadnego problemu.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się limuzyna – pięciometrowy trabant. Właścicielem pojazdu jest Andrzej z Tych, który wykorzystuje swój pojazd do wożenia nowożeńców.

Dla niektórych wymarzone, dla innych wyśnione Maluchy, Trabanty, Fiaty czy ciężko osiągalne Wartburgi robiły wrażenie. Piękne, zadbane i sprawne wciąż u wielu osób wywołują uśmiech i być może nawet wspomnienia...

Zapraszamy na fotorelację oraz na film z wydarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=DZ4w6g1iXbY

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech