Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Przez trzy dni Wąchock był zdominowany nie tylko przez sołtysów, ale również przez 10 młodych kabaretów z całego kraju oraz skromne imprezy estradowe. W Wąchocku odbywały się: Turniej Kabaretów, XXII Zjazd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz XIX Krajowy Turniej Sołtysów.

Gminę Bodzentyn reprezentowali sołtysi: Stanisława Stefańczyk (Ściegnia), Jolanta Moskwa (Podmielowiec), Czesława Czarnecka (Siekierno), Jolanta Materek (Kamieniec), Justyna Ledwójcik (Wzdół-Kolonia), Mariusz Matla (Wiącka), Magdalena Ślusarczyk (Wzdół Rządowy), Grażyna Pluta (Orzechówka), Aneta Mróz (Śniadka), Grzegorz Harabin (Psary-Stara Wieś), Krzysztof Arczewski (Psary – Podłazy), Beata Babiarz (Leśna), Alina Rdzanek (Podgórze), Mariusz Pająk (Psary- Kąty).

W obradach Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej brało udział ponad 420 osób, w tym ponad 360 sołtysów, więcej niż w ubiegłym roku.

Bardzo ważnym momentem zjazdu jest ogłoszenie wyników konkursu Sołtys Roku w województwie świętokrzyskim oraz wręczenie wyróżnionym sołtysom cennych nagród, pucharów. Rywalizacja o tytuł polega na wyłonieniu najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach naszego województwa. Sołtysem roku 2015 w naszej gminie okazały się Aneta Mróz ze Śniadki Drugiej – zgłoszona przez mieszkańców i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Śniadka oraz Grażyna Pluta z Orzechówki wybrana przez Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Krajowy Turniej Sołtysów  trwał  dwa dni, w czasie których rywalizowano w kilkunastu konkurencjach. W finale Aneta Mróz zajęła 8 miejsce.

Obu Sołtysom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za Waszą ciężką pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności gminy.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech