Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Przez trzy dni Wąchock był zdominowany nie tylko przez sołtysów, ale również przez 10 młodych kabaretów z całego kraju oraz skromne imprezy estradowe. W Wąchocku odbywały się: Turniej Kabaretów, XXII Zjazd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz XIX Krajowy Turniej Sołtysów.

Gminę Bodzentyn reprezentowali sołtysi: Stanisława Stefańczyk (Ściegnia), Jolanta Moskwa (Podmielowiec), Czesława Czarnecka (Siekierno), Jolanta Materek (Kamieniec), Justyna Ledwójcik (Wzdół-Kolonia), Mariusz Matla (Wiącka), Magdalena Ślusarczyk (Wzdół Rządowy), Grażyna Pluta (Orzechówka), Aneta Mróz (Śniadka), Grzegorz Harabin (Psary-Stara Wieś), Krzysztof Arczewski (Psary – Podłazy), Beata Babiarz (Leśna), Alina Rdzanek (Podgórze), Mariusz Pająk (Psary- Kąty).

W obradach Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej brało udział ponad 420 osób, w tym ponad 360 sołtysów, więcej niż w ubiegłym roku.

Bardzo ważnym momentem zjazdu jest ogłoszenie wyników konkursu Sołtys Roku w województwie świętokrzyskim oraz wręczenie wyróżnionym sołtysom cennych nagród, pucharów. Rywalizacja o tytuł polega na wyłonieniu najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach naszego województwa. Sołtysem roku 2015 w naszej gminie okazały się Aneta Mróz ze Śniadki Drugiej – zgłoszona przez mieszkańców i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Śniadka oraz Grażyna Pluta z Orzechówki wybrana przez Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Krajowy Turniej Sołtysów  trwał  dwa dni, w czasie których rywalizowano w kilkunastu konkurencjach. W finale Aneta Mróz zajęła 8 miejsce.

Obu Sołtysom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za Waszą ciężką pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności gminy.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech