Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

,,Czytaj- miej odwagę być mądrym’’

Horacy

Maj miesiącem książki…

PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE

        Miesiąc maj to nie tylko piękne kwiaty, wiosna w pełnej krasie, ale również jest to czas poświęcany od lat imprezom czytelniczym, wydarzeniom kulturalnym. Pamiętają o tym i bibliotekarze, i czytelnicy.

        W Zespole Szkolno- Przedszkolnym  w Bodzentynie uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc wraz z wychowawcami postanowili z tej okazji podarować swoje książeczki naszej szkolnej bibliotece. Właśnie 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie klasy IIIa razem z wychowawczynią p. J. Perdzyńską  odwiedzili  naszą szkolną bibliotekę i podarowali ogółem aż 44 książki: bajeczki, wiersze, słowniki, komiksy, encyklopedię obrazkową dla najmłodszych itp. Do tej akcji przyłączyli się także uczniowie klasy IIIb,  wychowawca p. R. Czernikiewicz i przekazali łącznie 11 książek oraz uczniowie klasy IIIc z wychowawcą p. B. Rzadkowską, którzy zasilili zbiory biblioteczne o 31 egzemplarzy. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w maju w lekcjach bibliotecznych ,,Droga książki od wydawcy do czytelnika”. Zajęcia  miały na celu przybliżenie wiedzy na temat historii powstawania bibliotek, ich funkcji w edukacji młodych pokoleń.

        Akcja PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE  przeprowadzana jest co roku, cieszy się dużym powodzeniem, ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wzbogacanie zbiorów bibliotecznych o ciekawe kolorowe książeczki dla najmłodszych czytelników i nie tylko.                              

                                                                                                    Jadwiga Kiczor
Fot. J.Kiczor

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech