Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Zmiana otoczenia dla samopoczucia psychicznego jest niezwykle ważna. Nabieramy oddechu i odpoczywamy od codziennych spraw.

Mieszkańcy Gminy Bodzentyn cały tydzień spędzili w Darłówku nad morzem w pięknej okolicy. Korzystali z dobrej pogody, słońca, a niektórzy nawet zażywali kąpieli. W spacerach na plaży towarzyszyły nam łabędzie, cały czas humor i dobry nastrój. Grupa integrowała się na wieczorku zapoznawczym, przy ognisku i wspólnym śpiewaniu piosenek, w czym pomagali członkowie zespołów ludowych – uczestnicy pobytu.

Zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, zabytki Darłowa, poznaliśmy historię tego miasta, płynęliśmy statkiem o nazwie Król Eryk I. Na wieczorze poetyckim słuchaliśmy utworów Pani Zofii Szafraniec. W miejscowym kościele zapaliliśmy znicze pod tablicą naszego świętokrzyskiego posła Przemysława Gosiewskiego (1964-2010), który uczęszczał do Liceum im. Stefana Żeromskiego w Darłowie.

Spacerując po molu mogliśmy odczytać na umieszczonych tablicach, w ramach tzw. Galerii Morskiej, główne wydarzenia z dziejów miejscowości. Upamiętniono tu m.in. działalność floty kaperskiej  króla Zygmunta II Augusta i postać Eugeniusza Kwiatkowskiego, polityka, który przyczynił się do budowy portu w Gdyni, floty morskiej i Centralnego Okręgu Przemysłowego w II Rzeczypospolitej.

Ta piękna wycieczka została zorganizowana przez Panią Beatę Gawlicką, za co serdecznie dziękujemy. Uczestnicy pobytu we własnym zakresie pokryli koszty zakwaterowania i wyżywienia. Przejazd zapewnił Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, za co Panu Burmistrzowi Dariuszowi Skibie składamy słowa podziękowania.

                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                         Urszula Oettingen

Fot. Urszula i Mirosław Oettingen

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech