Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

    Dzień Dziecka to najbardziej wyczekiwane święto w roku przez wszystkie dzieci. W tym roku obchodziliśmy go pod nazwą ,, Dzień Dziecka z nauką i zabawą”, umożliwiając uczniom spędzenie tego czasu inaczej niż zazwyczaj. Specjalnie na tę okazję Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie udostępniło dmuchańce na których uczniowie mogli spędzić aktywnie czas. Po wręczeniu upominków dzieciom oraz złożeniu życzeń wystąpili uczniowie klas 1-3, laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego. Z okazji Dnia Dziecka do naszej szkoły zawitali również Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bodzentyna. Swoim przyjazdem sprawili wielką niespodziankę dla naszych uczniów, którzy z ciekawością oglądali sprzęt strażacki. Klasa VII w ramach doradztwa zawodowego przeprowadziła krótki wywiad ze strażakami pod katem wykonywanej przez nich pracy, wymagającej tak wiele poświęceń. Uczniowie na zadawane pytania uzyskali wyczerpujące odpowiedzi ze strony druhów strażaków, którzy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Strażacy zaprezentowali również uczniom krótki pokaz z pierwszej pomocy przedmedycznej.
    W tym dniu podsumowane zostały również projekty edukacyjne realizowane w naszej szkole. Klasy 4-8 w ciekawy sposób podsumowali projekt edukacyjny ,,Wokół Stefana Żeromskiego " oraz drugi ,,Promieniotwórczość wróg czy przyjaciel ?" Duże wrażenie na publiczności zrobiła uczniowska rozprawa sądowa ,, Sąd nad energetyką jądrową".
   W tym dniu odbyło się również uroczyste ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Historyczno- Informatycznego „Bitwa Warszawska – Cud Nad Wisłą”, organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn p. Dariusza Skiby. W konkursie wzięły udział trzy szkoły z terenu gminy: SP Psary Stara Wieś, SP Śniadka oraz SP Wzdół Rządowy. Laureatami konkursu zostali: Michał Świetlik SP Śniadka, Artur Wójcik SP Śniadka, Emilia Wojteczek SP Psary, wyróżnienia zdobyli: Mariusz Harabin SP Psary, Jakub Kuropatwa SP Śniadka, Kacper Mendak SP Wzdół. Uroczystego wręczenia nagród dokonali; Burmistrz p. Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Teresa Bzymek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Psarach p. Barbara Świetlik. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Dzięki uprzejmości Pani Pauliny Chojnackiej uczniowie mięli szansę wykazać się wiedzą zdobytą podczas zajęć dodatkowych z gry w szachy. Stali się ruchomymi pionkami, doskonaląc przy tym swoje umiejętności szachowe.
    Zwieńczeniem obchodów Dnia Dziecka był przepiękny i pyszny tort oraz degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Psarzaneczki" przy rytmach muzyki i śpiewie Pana Zygmunta Szafrańskiego.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania oraz wszystkim przybyłym gościom za obecność.
 
Szkoła Podstawowa w Psarach Starej Wsi
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech