Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – jedno z najbardziej znanych na świecie świąt odwołujących się do ekologii. Święto ma na celu uświadamiać, jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy oraz jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Czyste środowisko jest niezbędne, nie tylko dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także dla przetrwania przyszłych pokoleń. Pomimo iż świadomość ta cały czas rośnie, w dalszym ciągu teren Gminy Bodzentyn jest zaśmiecany. Dlatego Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba postanowił wspólnie z pracownikami UMiG wziąć udział w #trashchallenge i uprzątnąć ul. Wolności w Bodzentynie oraz teren wypoczynkowy na Górze Świętej Barbary we Wzdole. Dziewięcioosobowa grupa uzbierała prawie 30 worków różnego rodzaju odpadów.

Mam nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu zachęcimy mieszkańców do proekologicznych postaw, a śmieci, które powinny znajdować się w koszach, już nigdy nie trafią do przydrożnych rowów w naszej gminie. - napisał na swoim profilu na Facebooku Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba

Burmistrz do wykonania wyzwania nominował: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot w Bodzentynie, Koło Gospodyń Wiejskich ,,Celinianki", Wolanie spod Łysicy. Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa.

Do wykonania challenge zachęcamy także wszystkich Mieszkańców Gminy Bodzentyn. Zasady trash challenge są niezwykle proste. Wystarczy przygotować kilka worków na śmieci i udać się na spacer po okolicy, a każdy papierek, butelkę czy inny wyrzucone w nieodpowiednim miejscu odpady po prostu wrzucić do worka. Challenge polega na udostępnianiu fotografii pokazujących, jak dane miejsce wyglądało przed podjęciem wyzwania, a jak po.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech