Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Kielcach informuje, że zgodnie z art.15 h ust. 1 ustawy z dnia  2 marca 2020 r.  o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych   (Dz. U. 2020 poz. 1842 z późn. zm.):

  1. orzeczenia o niepełnosprawności lub   stopniu niepełnosprawności, wydane na czas określony  zachowują ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności  lub  stopniu niepełnosprawności. 
  2. w związku z zachowaniem ważności orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, na okres wskazany   w ust. 1, karty parkingowe,  również zachowują ważność do 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, nie dłużej jednak niż do dnia wydania nowego orzeczenia  o niepełnosprawności  lub  stopniu niepełnosprawności.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/szczegolne-rozwiazania-zwiazane-z-zapobieganiem-przeciwdzialaniem-i-18966440/art-15-h

Osoby, które chcą złożyć wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, legitymacji osoby niepełnosprawnej i karty parkingowej mogą to zrobić osobiście lub bez konieczności wizyty w urzędzie. Dokumenty można wysyłać pocztą na adres: Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce. Niezbędne wnioski dostępne są pod adresem: https://bip.powiat.kielce.pl/jak-zalatwic-sprawe/karty-uslug-i-wzory-zp-wydzial-zdrowia-i-polityki-spolecznej.

 

plansza

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech