Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Spis już się rozpoczął!

Dziś rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021), który przeprowadzony będzie na terenie całego kraju. Spis jest najważniejszym badaniem ze statystyki ludności - realizowany jest co 10 lat i obejmuje całą populację ludności oraz mieszkań. W przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, spisy powszechne są jedynym źródłem danych. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach, a na ich podstawie instytucje międzynarodowe i krajowe podejmują najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a dla nas bardzo ważny, bo jak głosi hasło rozpoczynającego się spisu #liczysiękażdy

Jak mogę się spisać?

Twoje dane są u nas bezpieczne!

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Dodatkowo, na stronie Urzędu Statystycznego w Kielcach na Respondentów czekają liczne konkursy związane z NSP2021!

Nagradzamy samospis w Urzędzie Gminy!

Przypominamy, że  specjalnie dla naszych Mieszkańców zostanie zorganizowany Tydzień Spisowy

Codziennie pierwsze 3 osoby, które w dniach od 12 do 16 kwietnia spisze się na stanowisku przygotowanym w Urzędzie Gminy otrzyma upominek z logo spisu, a pozostałe osoby papierowe składanki typu „piekło – niebo” do zabawy z całą rodziną.

Więcej dowiesz się na portalu spis.gov.pl

Gminne Biuro Spisowe w BodzentynieClick to listen highlighted text! Powered By GSpeech