Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniu 21.06.2016 roku dokonano odbioru końcowych robót drogowych dotyczących zadania„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Śniadka gm. Bodzentyn” oraz „Przebudowa drogi znajdującej się w obrębie geodezyjnym Psary Kąty oraz Psary Stara Wieś”.

Drogi w miejscowościach Śniadka, Psary Kąty oraz Psary Stara Wieś od wielu lat znajdowały się w złym stanie technicznym. W okresie wiosenno – jesiennym poruszanie się po nich było wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn- Dariusza Skiby, radnym oraz sołtysom realizacja inwestycji została uwieńczona sukcesem. Wartość zadania w Śniadce wyniosła 103.320,00 zł. Natomiast odcinek Psary Kąty - Psary Stara Wieś – Grabowa kosztował 47.222,77 zł. Kwoty te zostały w całości pokryte z pieniędzy przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg.

W ramach inwestycji w Śniadce wykonano podbudowę z kruszywa, warstwę ścieralną z betonu asfaltowego, której grubość po zagęszczeniu wyniosła 5 cm, utwardzono pobocza kruszywem drogowym oraz wyczyszczono rowy z namułu oraz wyprofilowano dno rowu.

W ramach robót drogowych prowadzonych na drodze Psary Kąty - Psary Stara Wieś – Grabowa wykonano nawierzchnię tłuczniową, a także dokonano odmulenia rowu oraz wyremontowano zjazdy prowadzące na działki bezpośrednio przylegające do drogi

Remont dróg znacznie poprawił ich parametry techniczne, co znacząco wpłynęło na jakość użytkowania.

                                                                                                                                                        Marcin Chrzęszczyk

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech