Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W gminie Bodzentyn rozpoczęły się realizacje kolejnych ważnych inwestycji – budowa świetlicy wiejskiej w Woli Szczygiełkowej oraz remont świetlicy wiejskiej w Siekiernie.
Budowa świetlicy w Woli planowana jest już od kilku lat, mieszkańcy zgodnie przeznaczali środki z funduszu sołeckiego na realizację tej inwestycji, co tylko podkreśla fakt, jak ważne jest powstanie takiego miejsca w ich sołectwie. Szczególnie zaangażowani w powstanie świetlicy są członkowie Stowarzyszenia Wolanie spod Łysicy, ponieważ dla ich dalszego rozwoju kluczowe jest stworzenie miejsca, w którym będą mogli spotykać się na próby swojego zespołu folklorystycznego. Świetlica w przyszłości będzie mogła także pełnić funkcję stołówki dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowiej, ponieważ obiekt budowany jest na sąsiedniej działce. W nowym budynku będzie znajdowała się kuchnia, łazienka oraz przestronna sala, w której w niedalekiej już przyszłości będą mogły odbywać się spotkania mieszkańców. Realizacja inwestycji podzielona została na dwa etapy. W ramach realizacji etapu I w ubiegłym roku rozpoczęto budowę świetlicy do poziomu”0”. Całkowity koszt realizacji etapu I wyniósł 52 275,00 zł, z czego 30 897,03 zł stanowił fundusz sołecki na 2019 r., a 21 377,97 zł pochodziło z wkładu gminy. Obecnie realizowany jest etap II inwestycji, a jego całkowity koszt wynosi 123 040,34 zł, z czego 32 139,84 zł pochodzi z funduszu sołeckiego sołectwa Wola Szczygiełkowa, natomiast wkład własny gminy to 90 900,50 zł.

Drugą bardzo ważną realizowaną inwestycją jest remont świetlicy wiejskiej w Siekiernie. Budynek niegdyś służył jako szkoła podstawowa, a po jej likwidacji został przekształcony na świetlicę. Po wielu latach eksploatacji budynek wymagał gruntownego remontu, o co również zabiegali mieszkańcy. Nie ulega wątpliwości fakt, że inwestycja ta jest wręcz wymagana, ponieważ jest to jedyne miejsce publiczne w całym sołectwie, z którego mogą korzystać mieszkańcy. Obecnie budynek ten jest ocieplany oraz trwają prace związane z renowacją elewacji. Całkowity koszt realizacji inwestycji to 51 950,00 zł, z czego 20 000,00 zł pochodzi z funduszu sołeckiego sołectwa Siekierno na 2020 r., 18 027,12 zł to środki zabezpieczone w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Podmielowiec, a 13 922,88 zł to wkład własny gminy.

Obiekt ma również przejść całkowitą modernizację oraz remont wnętrza z przystosowaniem do obecnych wymagań i standardów.

E.Kita

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech