Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

         W niedzielne popołudnie  29 maja,  Rynek Górny w Bodzentynie stał się oazą uśmiechu i dobrej zabawy dla najmłodszych,  w związku z  przygotowanymi  gminnymi  obchodami  Międzynarodowego Dnia Dziecka.

       Uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski.  Życzenia szczęścia, spokoju, uśmiechu, radości oraz dobrej zabawy popłynęły zarówno do najmłodszych jak i do ich rodziców.  Jako pierwszy  na scenie  wystąpił znany już  zespół ,,Krejzolki”, który przedstawił kilka utworów ze swojego szerokiego repertuaru. Nad przygotowaniem zespołu od lat czuwa Pani Joanna Szyda. Następnie mogliśmy podziwiać dzieci z Akademii Tańca ,,Zameczek”. Dzieci pokazały swoje umiejętności w akrobatyczno- artystycznym układzie tanecznym. Grupa powstała pół roku temu i był  to jej  debiut przed własną publicznością. Grupę  prowadzi  instruktor tańca Artur Cieślik.  Występy naszych milusińskich zostały nagrodzone zasłużonymi, gromkimi brawami. Młodzi wykonawcy oprócz satysfakcji z występu, dostali również słodkości z rąk organizatorów.  Przez  następne  godziny  dzieci nie mogły narzekać na nudę. Organizatorzy zadbali, aby było dla każdego coś miłego.  Najmłodsi korzystali z kącika malowania twarzy, gdzie przeistaczali się w postacie z bajek lub ulubione zwierzątka. Wielu uczestników miało możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z fotobudki, a największą popularnością cieszyły się fotki z bajkową postacią Myszki Miki. Maluchy mogły  pobuszować w basenie z piłkami, przejść tor przeszkód lub pobujać się na bujakach lub poskakać na dmuchańcach. Nieco starsi uczestnicy imprezy z chęcią stali w długiej kolejce, aby spróbować swoich sił na ,, byku-rodeo” lub na segwayach.  Większość dzieci wybierała gry, zabawy i tańce proponowane przez animatorki z firmy ,,Prywatka dla Małolatka”.  Każdy kto brał udział w konkursach i zabawach otrzymywał symboliczny  upominek i dyplom. Na zakończenie festynu pojawiła się słodka niespodzianka w postaci ogromnego tortu. Wszyscy z uśmiechami na twarzy zajadali pyszne słodkości.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby nasze maluchy były zadowolone i uśmiechnięte, a gminne obchody Dnia Dziecka zapamiętały jak najdłużej.

/MGCKiT

Szersza fotorelacja dostępna na stronie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech