Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej uroczyście podziękowano Pani Marcie Janickiej za wieloletnią pracę na stanowisku Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, która przeszła na w pełni zasłużoną emeryturę. Słowa podziękowania dla byłej dyrektor, z okazji zakończenia pracy zawodowej, złożył Burmistrz Dariusz Skiba oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Bzymek. Pani Marta Janicka pracy bibliotekarskiej poświeciła blisko 33 lata swojego życia, w kilkunastu ostatnich pełniła funkcję Kierownika, a później Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie.
Chciałbym wyrazić wdzięczność jako Burmistrz, że mogłem przez te ostatnie 6 lat z Panią współpracować(…), dziękuję za to, że wykazywała się Pani dobrocią oraz życzliwością(…), jestem wdzięczny, że była Pani mentorem w kreowaniu życia, poznawaniu lektur oraz powieści, które są w zasobach biblioteki w Bodzentynie(…), przez wiele lat dawała Pani przykład, że warto pracować z całego serca dla społeczeństwa(…), w przyszłości liczymy na porady oraz wsparcie w dalszych pracach na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszej Gminie – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba
Była Dyrektor Marta Janicka ze wzruszeniem przyjęła podziękowania oraz symboliczne kwiaty. Dziękuję za wszystkie życzliwe miłe słowa, które są dla mnie bardzo ważne(…), do biblioteki pierwszy raz przyszłam w 1987 roku i z kilkoma przerwami pracowałam aż do emerytury(…), przychodzi w życiu pewien moment, że niestety człowiek musi odpocząć - powiedziała Pani Marta Janicka

Kolejnym ważnym punktem sesji było wręczenie nagrody „Sołtys Roku” przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn. Nagrodę otrzymały aż dwie panie-Sołtys Sołectwa Kamieniec Jolanta Materek oraz Sołtys Sołectwa Wzdół Parcele Magdalena Lisowska. Obydwie panie wykazały się olbrzymim zaangażowaniem oraz poświęceniem niosąc pomoc swoim mieszkańcom.

Burmistrz po uroczystym wręczeniu nagród przeszedł do powitania nowej Sołtys Sołectwa Podgórze Ewy Kucharczyk, która została wybrana na zebraniu wiejskim w dniu 30 lipca br. Słowa uznania oraz podziękowania Burmistrz Dariusz Skiba skierował także w stronę odchodzącej Sołtys Aliny Rdzanek. Po uroczystym rozpoczęciu sesji i po krótkiej przerwie, radni przystąpili do porządku obrad. Łącznie na sesji podjęto 11 uchwał w tym m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2020 r., uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Kieleckiego, czy też uchwałę w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej wyróżnienia medalem „Za zasługi dla obronności kraju” Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn. W trakcie sesji Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie Maciej Świderski przedstawił informację na temat stanu bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn za 2019r. na podstawie sprawozdań odpowiednich służb.

Transmisję z sesji można zobaczyć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=HXzHtgCvwqY.

/EKita/

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech