Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Za pozyskane fundusze w wysokości 68 600,00 zł Gmina Bodzentyn zakupiła przenośny sprzęt komputerowy w ilości 28 sztuk.

Komputery w dniu 12 maja zostały przekazane następującym szkołom z terenu Gminy Bodzentyn z przeznaczeniem na użytek uczniów i nauczycieli:

Projekt ma na celu umożliwienie nauki zdalnej nauczycielom i uczniom i jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii związanego z wirusem COVID-19.

W całej Polsce samorządom przyznano do wydania na ten cel ponad 180 mln zł. Gminy i powiaty - w zależności od liczby uczniów – mogły pozyskać od 35 tys. do 100 tys. zł. Pieniądze można było przeznaczyć na zakup komputerów, oprogramowania czy też dostępu do Internetu.

Zakup sfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dot. realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

/JC/

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech