Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W 2. połowie kwietnia 2020 r. Firma Drogmas Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Małgorzata Sławińska ze Skarżyska-Kamiennej rozpoczęła prace przy przebudowie drogi powiatowej w Siekiernie-Podmieściu na odcinku o długości prawie 0,8 km.

Podczas rozmowy z kierownikiem budowy Panem Adamem Sławińskim dokonaliśmy wstępnego podsumowania wykonanych robót. Rozpoczęto je od sfrezowania asfaltowej nawierzchni jezdni. Następnie prowadzono prace ziemne przy rowach odwadniających oraz przygotowano teren pod mury oporowe na poboczach drogi. Wybrano również ziemię pod chodnik. Przy zakręcie został wykonany kanał burzowy wraz ze studniami. W najbardziej newralgicznym miejscu budowy, gdzie droga przebija się przez wzgórze a po jej bokach znajdują się zabudowania, rozpoczęto stawianie przy skarpach ścian oporowych o wys. od 180 do 405 cm na ławie betonowej. Od strony Kamiennej Góry już wykopane rowy obłożono betonowymi płytami ażurowymi wraz z wykonaniem przepustów z przyczółkami na wjazdach do posesji; w wybranych punktach przy większym spadku drogi będą umieszczone koryta odprowadzające wodę.

Jak mówi kierownik budowy jest to jedno z trudniejszych zadań ze względu na ukształtowanie terenu. Jednocześnie podkreśla życzliwość mieszkańców, którzy z zainteresowaniem śledzą postęp prac. Zakończenie modernizacji drogi wraz z budową chodnika planowane jest na koniec października bieżącego roku.

Przebudowa drogi mogła dojść do skutku dzięki przyznanym środkom finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych, z budżetu Powiatu Kieleckiego oraz budżetu Miasta i Gminy Bodzentyn. Już teraz w imieniu mieszkańców Siekierna-Podmieścia serdecznie dziękuję Pani Poseł Agacie Wojtyszek Wojewodzie Świętokrzyskiemu w latach 2015-2019, Starostwu Powiatowemu w Kielcach oraz władzom Miasta i Gminy Bodzentyn za przyznanie funduszy na powyższe zadanie.

Dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen

Prezes

Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna

Fot. Urszula i Mirosław Oettingen

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech