Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dziś, tj. 18 maja 2020 r., obchodzimy 100. rocznice urodzin św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta oraz Patrona Miasta i Gminy Bodzentyn. Z tej szczególnej okazji 17 maja br. odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Bodzentynie, pod przewodnictwem biskupa diecezji kieleckiej Jana Piotrowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się procesją duchownych do wnętrza kościoła, niosących sztandar z wizerunkiem kanonizacyjnym zmarłego Papieża. Procesji towarzyszyła aranżacja pieśni oazowej „Barka” w wykonaniu instrumentów dętych.

Po rozpoczęciu mszy ks.bp poświęcił ołtarz z wizerunkiem Karola Wojtyły wraz ze sztandarem ku czci Świętego Patrona. W kazaniu biskup wspominał o nauczaniu Świętego i jego dokonaniach. Następnie wierni modlili się m.in. za wspólnotę Miasta i Gminy Bodzentyn.

Podczas nabożeństwa zostało odtworzone nagranie głosowe z I pielgrzymki Ojca Świętego do Ziemi Ojczystej oraz została odśpiewana a capella pieśń z kanonu pieśni patriotycznych pt. „Polskie kwiaty” autorstwa s. Magdaleny Nazaretanki. Pieśń, którą Papież często słuchał przebywając w Stolicy Piotrowej.

Pod koniec nabożeństwa słowa podziękowania w stronę Biskupa skierował Burmistrz MiG Bodzentyn p. Dariusz Skiba. Podkreślił w nich również świadomość ogromnego zobowiązania gminy, które wiąże się z posiadaniem tak znakomitego Polaka za Patrona. W tym obowiązek pielęgnacji pamięci i nauk jakimi kierował się Ojciec Święty. W ramach wyrazów wdzięczności Burmistrz oraz Przewodnicza Rady Miejskiej w Bodzentynie p. Teresy Bzymek wręczyli biskupowi bukiet kwiatów.

Po mszy przedstawiciele samorządu gminnego wraz radnymi Rady Miejskiej złożyli wiązankę pod pamiątkową tablicą znajdującą się na ścianie budynku kościoła parafialnego oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościółku Świętego Ducha. Również w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie został złożony wieniec i zapalono symbolicznie lampion w miejscu poświęconym Świętemu.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech